facebook
PL EN DE

Atrakcje turystyczne

swlipka

Święta Lipka  (odległość: 40 km)

To sławne sanktuarium maryjne już od średniowiecza  przyciągające pielgrzymów nie tylko z Prus i Warmii, ale nawet z dalekich stron Polski. Święta Lipka -  to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Zespół architektoniczny złożony z kościoła, krużganku i klasztoru, posiada zachowaną w stanie prawie nie zmienionym bogatą dekorację. Składają się na nią rzeźby w kamieniu i drewnie, malarstwo ścienne i obrazy na płótnie, wyroby złotnicze i snycerskie oraz rzadko spotykane w takiej obfitości dzieła artystycznego kowalstwa i ślisarstwa.

www.jezuici.pl/swlipka/

boyen

Twierdza Boyen (odległość: 39 km)

 Wzniesiona w latach 1844-1856 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły forytyfikacyjnej. Położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno, stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Zbudowana została na obszarze liczącym ok. 100ha i stanowiła bardzo ważny obiekt strategicznt Prus Wschodnich.

www.boyen.gizycko.pl

kadzidlowo

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo im prof. Benedykta Dybowskiego  (odległość: 11,5 km)

 Znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźniona z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.  Zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikiem, który opowiada o poszczególnych zwierzętach, biologii, zwyczajach i ich ochronie.

www.kadzidłowo.pl

splyw

Spływy kajakowe rzeką Krutyń (odległość do Krutyni: 20 km)

 Szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Przebiega przez Puszczę Piską.

 

(spływy organizowane są na miejscu w hotelu)

Sądry - Muzeum Prywatne "Chata Mazurska" Dickti Krystyna i Ditmar  (odległość: 33 km)

 Państwo Krystyna i Ditmar Dickti pokazują autentyczną mazurskość. Zamienili rodzinny dom w muzeum. Wchodząć do chaty, wyczuwa się autentyczną aurę dawnego wnętrza, w którym jest wiele rodzinnych pamiątek oraz sprzęt służący w przeszłości członkom rodziny Dickti. Oprócz domu zwiedza się też stodołę i oborę, w których zebrano używane sprzęty dawnych mazurskich gospodarzy rolnych.

 

Wioska Żeglarska Mikołajki (odległość: 5 km)

 Mikołajki to miasto słynne wśród żeglarzy. Właśnie tędy przebiega główny szlak dzielący Wielkie Jeziora Mazurskie. W wiosce znajduje się profesjonalny port. tawerny, puby, odbywa się tu wiele cyklicznych imprez w tym regat.

 

mrongoville

Mrongoville (odległość: 21 km)

Miasteczko westernowe w Mrągowie rodem z Dzikiego Zachodu.

www.mrongoville.pl

 

owczarnia

Muzeum Mazurskie w Owczarni (odległość: 43 km)

 Ponad 1000 eksponatów z minionego XIX wieku mówiących o życiu ludności mieszkającej w południowej części byłych Prus Wschodnich.

www.owczarnia.com

Leśniczówka Pranie (odległość: 26 km)

 Muzeum w Rucianym Nidzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w którym odbywają się polanki poetyckie połączone z recytacją wierszy  w interpretacji wybitnych aktorów przy muzyce poważnej.

www.lesniczowkapranie.pl

Leśniewo Górne

Kanał Mazurski (odległość do Śluzy w Leśniewie Górnym ok 75 km)

 Bardzo ciekawy obiekt hydrotechnichny. Leży na północnym pograniczu Polski między jeziorem Mamry a granicą Rosji. Wart zobaczenia. Przebiega z dala od tras turystycznych na Mazurach.

www.kanalmazurski.pl

Gierłoż

Wilczy Szaniec (odległość: do Gierłoży 52 km)

Ruiny głównej kwatery Adolfa Hitlera.

www.wolfsschanze.pl

Mamerki

Mamerki - Kwatera Głównych Niemieckich Wojsk Lądowych (odległość 70 km)

Nad Kanałem Mazurskim, 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej.

www.mamerki.com

Góra Czterech Wiatrów (odległość:  14 km)

Dwa wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 870 osób na godzinę. Pięć tras zjazdowych, sztuczne naśnieżanie, oświetlenie.

www.gora4w.com.pl

Rapa

Piramida w Rapie  (odległość:  84,7 km)

Grobowiec rodu Farenheidów. Znajduje się w miejscowości Rapa niedalego Bań Mazurskich (9 km), tuż przy granicy z Rosją (obwód kaliningradzki).

 

Stańczyki

Zabytkowe mosty w Stańczykach (odległość: 128 km)

Potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy (31 km). Są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość 200 m i wysokość 36 m. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Point du Gard.

Wiatrak w Rynie

Mazurskie Wiatraki (odległość: 23 km)

W Rynie na wzgórzu, przy drodze głównej Giżycko-Mrągowo, zobaczyć można wiatrak holenderski zbudowany na planie koła w XIX wieku (1873). Obecnie stanowi on własność prywatną i nie jest udostępniony do zwiedzania. W Rynie znajduje się także zamek krzyżacki (obecnie hotel).

Cerkiew w Wojnowie

Klasztor Starowierców i Kościół prawosławny w Wojnowie (odległość: 17 km)

Zespół klasztorny, zbudowany w połowie XIX wieku. Wjeżdżając do wioski od strony Ukty, po lewej stronie znajduje się cerkiew prawosławna. W centrum stoi świątynia, w jej przedsionku eksponowane są stare zdjęcia z przedwojennego Wojnowa. W nawie głównej można zobaczyć ikony przedstwiające Świętą Trójcę, Matkę Boską, Chrystusa i proroków.

**Hotelik Zełwągi**
Zełwągi 6, 11-730 Mikołajki
Tel.: + 48 87 421 68 23
Email: recepcja@hotelik-zelwagi.pl
www.hotelik-zelwagi.pl © 2009 - 2017 Realizacja : tworzenie stron www